אודות

ארגון החיים עם HIV היא עמותה ראשונה מסוגה בישראל המורכבת מנשאים החיים עם הנגיף, החל מחברי הוועד המנהל, דרך חברי ועדת הביקורת וכלה בכל הפעילים והמתנדבים של הארגון. העמותה, הוקמה ונרשמה ברשם העמותות הישראלי ביוני 2017, במטרה לדאוג לרווחת הקהילה החיוביות בארץ ישראל.

מספר חודשים לאחר רישומה החוקי, התקיים כנס הייסוד של העמותה בבית עיריית תל-אביב-יפו בחודש דצמבר 2017.

העמותה רואה חשיבות עליונה לפעול למען נשאים ונשאיות בישראל ללא הבדל דת, גזע, לאום, מין, מגדר, או כל הגדרה אחרת. בהסתמך על ערך זה, בוועד המנהל של העמותה משוריינים מושבים לנציגות אתיופית, נשית, ערבית והומואסקסואלית.

נכון לשנת 2019, ארגון החיים עם HIV הוא ארגון של מתנדבים בלבד ואין בו נושאי משרות בשכר.

"העמותה רואה חשיבות לעזור לנשאים/ות בישראל ללא הבדל מין, מגדר, מוצא, גיל או כל הגדרה אחרת"

 

מטרות העמותה הן

  • קידום, עזרה ותמיכה לנשאי HIV ולחולי איידס

  • הגנה וייצוג האינטרסים והזכויות של נשאי HIV  וחולי איידס

  • הקמת מערכים תומכים לטובת דאגה לצרכיהם ולרווחתם של נשאי HIV וחולי איידס

  • קידום מחקר, טיפול והנגשת שירותים לנשאים ולחולי איידס

  • חינוך למודעות ושבירת הסטיגמה

פעילות העמותה

פעילות העמותה מתמקדת במספר מוקדים כשעיקריה הם גיבוש הקהילה החיובית ושבירת הסטיגמה החברתית הקיימת כלפי נשאי HIV באמצעות חינוך ועידוד מודעות בקרב קבוצות שונות בחברה הישראלית, לרבות במעגלים ובחוגים רפואיים אשר לא הספיקו להתעדכן בסטטוסים החדשים בעולם רפואת ה-HIV ומחלות המין.
בתחום המודעות החדשה ושבירת הסטיגמה, הפעולה הראשונה בה נוקטת העמותה היא החדרת והטמעת המושג אנדיטקטבל (Undetectable)- סטטוס רפואי המגדיר נשאי HIV כלא ניתנים לזיהוי. מושג חדש זה שהופיע בשנים האחרונות בעולם הרפואה העולמי, הפך לסמל סטטוס כמנצח את מחלת האיידס ואשר שומר על בריאותם ואיכות חייהם של נשאים וכאחד הגורמים העיקריים המונעים את התפשטות הנגיף.
חשיפת המושג אנדיטקטבל והענקת הידע לגביו נעשים באמצעות פעולות הסברה, קמפיין U=U, שיחות עם מרכזים רפואיים, רופאים וצוותיהם ובאמצעים נוספים.

פרויקט דגל נוסף של העמותה הוא פרוייקט ה"באדיז": ליווי נשאים מאובחנים חדשים ונשאים ותיקים הנמצאים במשבר על ידי נשאים ונשאיות ותיקים/ות אשר עברו הכשרה ייעודית.

כמו כן, אנו פועלים לשבירת מעגלי בדידות ולגיבושה של קהילה חיובית, התומכת בחבריה באמצעות הפקת אירועים חברתיים ותמיכתיים אחת למספר חודשים (מסיבות סגורות, טיולים, מפגשים להעשרת ידע, קבוצות תמיכה, ועוד).

העמותה מפעילה קבוצת פייסבוק סודית וסגורה, ואנו מזמינים א.נשים החיים עם HIV להצטרף לעמוד זה, אשר כל התנועות המבוצעות בו הינן דיסקרטיות ואינן פתוחות לגולשי פייסבוק שאינם בקבוצה.

כמו כן, העמותה משתפת פעולה עם ארגונים חברתיים הפעילים בתחומים: HIV, להט"ב ועוד. 

אנחנו צריכים את התמיכה שלך