חדשות טובות ממכבי שירותי רפואה

בשורות טובות מאוד!

אני נרגש ונפעם לבשר כי לאחר מאבק עיקש של שנה וחצי, הצלחנו להגיע להישג משמעותי מול מכבי שירותי בריאות.

הדרישה שלנו היתה פשוטה, להשוות את התנאים של הנפקת התרופות הכרוניות לטיפול ב-HIV (תרופות הקוקטייל) במכבי שירותי בריאות' לאלו שמקבלים בקופת חולים כללית, ושהקופה תנפיק למבוטחיה את תרופות ה-HIV פעם בשלושה חודשים ולא חודש בחודשו כפי שהיה עד כה.

כל אדם החי עם HIV יודע מה זה להתקע בלי תרופות, במיוחד בסופי שבוע ובחגים - הדבר הנו מלחיץ ובלתי נסבל, במיוחד כשאנחנו משתדלים בכל כוחנו לשמור על אנדיטקטביליות, למנוע עמידיות והכי חשוב לשמור על בריאותנו.

אמנם קיבלנו מהרגע הראשון אוזן קשבת והבנה, אך הסירוב היה כמעט חד משמעי, הטיעונים שלהם לסירוב היו רבים ומגוונים ובעיקר עיניינים פיננסיים. היה מצדם רצון לשפר את השירות במכביפארם ואף הוזמנתי להרצות ביום עיון ייעודי לרוקחי מכבי.

אתמול התבשרתי כי לאחר מחשבה רבה והתדיינויות, החליטו במכבי שירותי בריאות להתחיל בקרוב להנפיק את התרופות שלנו פעם בשלושה חודשים.

הם ציינו כי הם מקווים כי המהלך יביא לרווחה ולהקלה עבור המטופלים חברי הקהילה החיובית.

הבקשות שהם העבירו לרופאי ה-HIV הינם: 1. ב- 3 חודשים ראשונים לכל טיפול חדש תנופק התרופה מדי חודש ורק לאחר מכן ניתן יהיה לנפקה ל- 90 יום בבת אחת. 2. כאשר תידרש החלפת טיפול עקב תופעות לואי או התפתחות עמידות ההחלפה תבוצע באופן מיידי. 3. בהחלפת טיפול מסיבה אחרת מזו המפורטת לעיל – תבוצע ההחלפה רק לאחר סיום המלאי שברשות המטופל.

ברצוני להודות לחברי ההנהלה הנבחרת של ארגון החיים עם HIV (הראשונה וזו המכהנת) שזו היתה אחת המטרות הראשונות שהיא לקחה על עצמה בינואר 2018. ברצוני להודות לכל מי שעזר בתהליך ולקח חלק בכל הפגישות עם גורמי הנהלת מכבי ןמכביפארם ולד"ר מרגלית לורבר שייצגה בפגישות את החברה הישראלית לרפואת HIV ונתנה את הפן הרפואי של חשיבות ההקפדה על ההיענות לטיפול ושל המעבר לפעם ב-3 חודשים.

אני מקווה כי נוכל להחיל את אותם התנאים גם על שתי קופות החולים הנותרות - מאוחדת ולאומית.

אבינוף יו"ר ארגון החיים עם HIV
21 צפיות